Рада ухвалила закон про стимулювання розвитку цифрової економіки

Верховна Рада ухвалила закон №4303 "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який передбачає створення спеціального правового режиму для ІТ-галузі – Дія City.

Закон спрямований на стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного  бізнесу, залучення інвестицій, розбудови цифрової інфраструктури та залучення талановитих працівників. Зокрема, документом передбачається створення спеціального правового режиму для ІТ-галузі – Дія City.

Ухвалений документ визначає, що в рамках Дія City діятиме спеціальний податковий режим та буде запроваджена особлива форма найму працівників (за гіг-контрактами). Водночас законом передбачено механізми захисту резидентів від несанкціонованих перевірок правоохоронними органами та вводяться елементи системи загального (англійського) права, які забезпечують гнучкі інструменти залучення фінансування резидентами. Участь в Дія City буде добровільною.

Планується, що завдяки Дія City зросте зарплата в українському IT-секторі, податки стануть у 5 разів нижчими у порівнянні з загальною податковою системою, працівники отримають соціальні гарантії, а інвестори — захист на законодавчому рівні.

Очікується, що завдяки ухваленому закону буде підвищено рівень конкурентоспроможності цифрової економіки України.

Вже у 2021 році завдяки запровадженню стимулюючих заходів, передбачених законодавчим актом, очікується створення близько 80 000 нових робочих місць; до 2025 року - очікується зростання ринку креативної індустрії до $11,8 млрд (в 2019 році він становив $ 6,2 млрд).

Мінцифри на початку червня 2020 року анонсувало старт проекту Дія City - першої в світі віртуальної бізнес-країни. Мета проекту - створити сприятливі умови для розвитку інноваційного і технологічного бізнесу. Планується, що проект зацікавить українські та міжнародні IT-компанії, інвестиційні фонди, стартапи, освітні організації.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3281301-rada-uhvalila-zakon-pro-stimuluvanna-rozvitku-cifrovoi-ekonomiki.html


Leave a comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *